משכנתא דיגיטלית

הדרך לרכישת דירת החלומות מתחילה בתהליך ללקיחת משכנתא מאחד הבנקים למשכנתאות. עד לאחרונה, תהליך לקיחת משכנתא היה ממושך, מורכב וכרוך בביורוקרטיה מתישה. כיום, יש אפשרות לקחת משכנתא דיגיטלית באמצעות פלטפורמה מתקדמת וידידותית למשתמש, לחסוך זמן רב וריצות מיותרות וליהנות משירות חווייתי ואיכותי המתאים למאה ה-21.

הבנקים הבינו כי עליהם לשפר את חוויית השירות לישראלים הלוקחים משכנתא. ללא ספק תקופת הקורונה האיצה לא מעט תהליכי דיגיטליזציה בבנקים השונים, וכעת כל אחד יכול לקחת הלוואה לרכישת דירה בדיגיטל, בלי לקום מהספה הנוחה. גם אנחנו בפריים משכנתאות מציעים כיום שירות מקוון לחלוטין ללוקחי המשכנתאות, התהליך מהיר ומבוסס על ארבעה שלבים עיקריים. הנכם מוזמנים להיכנס לאתר המתקדם שלנו והיועצים המנוסים של פריים משכנתאות ילוו אתכם לכל אורך הדרך, עד שלב החתימה על חוזה ההלוואה וקבלת הכסף מהבנק.

ארבעה שלבים בדרך למשכנתא המתאימה לכם ביותר

רגע לפני שאנחנו מציגים בפניכם את ארבעת השלבים העיקריים בדרך לקבלת המשכנתא ולרכישת דירת החלומות, עלינו להזכיר כי לקיחת הלוואה לרכישת דירת מגורים או להשקעה בנכס כלשהו מחייבת אתכם לעמוד בתשלומי ההחזר. כדאי לדעת כי החוב הגדול והעיקרי ביותר של משקי הבית בישראל הוא הלוואת המשכנתא, ומאחר ומחירי הדירות רק הולכים ומתייקרים, עליכם לקחת משכנתא בסכום גבוה, כמובן בהתאם להון העצמי שגייסתם וליכולת ההחזר שלכם.

שלב ראשון – בשלב הראשון בדרך לקבלת משכנתא מותאמת אישית, ולאחר לחיצה על הכפתור להנעת התהליך, האתר מציג בפנינו חלון קופץ עם שלוש אפשרויות: משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה. אנא סמנו את הבחירה הנכונה והרצויה כדי להניע את התהליך.

לאחר שסימנתם כי אתם מעוניינים לקחת משכנתא חדשה המערכת תציג בפניכם סדרת שאלות לצורך הכרות ראשונית, איסוף נתונים ומידע רלוונטי ואפיון צרכים. בפועל, עליכם להקליד שם פרטי ושם משפחה, מספר טלפון, דואר אלקטרוני, תאריך לידה, לווים נוספים כן או לא, מטרת המשכנתא (רכישת דירה חדשה מקבלן, דירה יד 2, מגרש וכו'), נכס ראשון או לא, ופרטים נוספים על הנכס כמו מחיר ומקיום הדירה. בהמשך עליכם להוסיף פרטים כמו סכום המשכנתא שאתם רוצעים לקחת, הון עצמי, תקופת ההלוואה ועוד. לבסוף, עליכם לציין את סך ההכנסות החודשיות שלכם, מידע על התחייבויות כספיות נוספות כמו הלוואה לרכישת רכב, דמי מזונות וכד', ומידע על הלווים.

שלב שני – לאחר שאנחנו בפריים מקבלים את כל הנתונים הנדרשים עבורנו, אנו פונים לבנקים כדי להשיג עבורכם אישור עקרוני למשכנתא. זהו תהליך זהה לפרוצדורה של לקיחת משכנתא דרך הבנק.

שלב שלישי – אחרי שהשגנו עבורכם אישור עקרוני למשכנתא אתם יכולים להתקדם במקביל עם רכישת הדירה שברצונכם לקנות. בשלב זה, אנחנו בונים תמהיל משכנתא מותאם אישית ועורכים מכרז בין הבנקים כדי להשיג לכם את הריביות הטובות ביותר בשוק המשכנתאות.

שלב רביעי – לאחר שאנחנו בפריים מקבלים את ההצעות הטובות ביותר וסייענו לכם לקבל את האישור הסופי והמיוחל למשכנתא שביקשתם, עליכם להגיע פיזית לבנק כדי לחתום על חוזה משכנתא.

תהליך דיגיטלי למחזור משכנתא

כפי שציינו, בתפריט לתחילת תהליך לקיחת משכנתא דיגיטלית, אתם יכולים לבחור באפשרות של מחזור משכנתא. התהליך יחסית דומה וכולל 4 שלבים עיקריים:

שלב ראשון – עליכם למלא פרטים אישיים כמו שם מלא, דואר אלקטרוני, טלפון נייד, תאריך לידה. בשלב זה יש לציין מהי מטרת מחזור המשכנתא, האפשרויות הקיימות הן שיפור תנאים, הקלה על התזרים החודשי, קיצר תקופת המשכנתא. בנוסף, יש להקליד את יתרת המשכנתא הנוכחית, לציין כמה שנים נותרו להלוואה הקיימת, ולבחור את מספר הלווים. בהמשך הטופס המקוון עליכם לספק לנו מידע נוסף על מצבכם הפיננסי כגון סך ההכנסה החודשית, סך התחייבויות קיימות, האם היו פיגורים בתשלומי המשכנתא הנוכחית ועוד.

שלב שני – לאחר איסוף הנתונים הנדרשים עבורנו היועצים המנוסים שלנו פונים לבנקים כדי לבדוק היתכנות למחזור ההלוואה ועל מנת לקבל אישור עקרוני לתהליך המחזור. בהזדמנות זו חשוב להדגיש כי לא חייבים למחזר את המשכנתא בבנק ממנו לקחתם את ההלוואה.

שלב שלישי – בשלב זה אנו בונים תמהיל למשכנתא החדשה בהתאמה אישית מלאה ליכולת ההחזר, למצבכם הפיננסי וצרכים מיוחדים שתציגו בפנינו. עכשיו אנחנו פונים לבנקים השונים ולחברות מימון נוספות בשוק המשכנתאות כדי להשיג לכם ריביות מעולות ותנאים מועדפים למשכנתא החדשה.

שלב רביעי – אחרי קבלת אישור סופי אתם יכולים ללכת לבנק ולחתום על החוזה למשכנתא החדשה, כמו כן יש לחתום על מסמכים לפירעון המשכנתא הקיימת.

תהליך דיגיטלי לקבלת משכנתא לכל מטרה

שלב ראשון – משכנתא לכל מטרה מיועדת ללווים הזקוקים לסכום של 50,000 ₪ ומעלה. בתהליך הדיגיטלי באתר שלנו עליכם לספק לנו פרטים ראשוניים כמו שם פרטי ושם משפחה, מספר טלפון, מייל, תאריך לידה ועוד. כמו כן, עליכם לבחור במטרת המשכנתא לכל מטרה (שיפוץ, סגירת חובות, טיפול שיניים, רכישת רכב, קניית נכס בחו"ל וכו'), וכעת עליכם לציין את הסכום המבוקש, החל מ-100 אלף ₪, שווי הנכס ונתונים פיננסיים שונים כמו הכנסה, התחייבויות כספיות ועוד.

שלב שני – היועצים שלנו קיבלו את המידע הנדרש וכעת אנחנו פונים לבנקים ולגופי מימון נוספים על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא לכל מטרה עבורכם.

שלב שלישי – בשלב זה היועצים של פריים בונים את תמהיל המשכנתא לכל מטרה, עם מסלולים אטרקטיביים, ובהתאמה ליכולת ההחזר שלכם. אנו עורכים מכרז ריביות כדי להשיג לכם את ההלוואה הנוחה והמשתלמת ביותר.

שלב רביעי – ברגע שנקבל אישור סופי אנחנו נעדכן אתכם ועליכם להגיע לבנק או לחברת המימון ולחתום על חוזה המשכנתא לכל מטרה.

מה זה משכנתא דיגיטלית?

עד כה הצגנו בפניכם את התהליך הנדרש ללקיחת משכנתא בדיגיטל, אבל בואו נעשה הפסקה לרגע כדי להבין מה זה משכנתא דיגיטלית. במשך שנים רבות הלווים שביקשו משכנתא מהבנק נאלצו לתאם פגישה ראשונית עם יועץ המשכנתאות של הבנק, להכין ולאסוף שלל מסמכים על מצבם הפיננסי, משכורות, מסמכים על הנכס ועוד. התהליך היה כרוך בלא מעט ריצות ופגישות עם יועצי המשכנתא של הבנקים השונים, אובדן ימי עבודה, זמני המתנה ממושכים והתהליך היה מתיש ומייגע.

תהליך לקיחת משכנתא דיגיטלית חוסך הרבה מאוד זמן, ביורוקרטיה מרגיזה ומעייפת ולא מעט עצבים. במקום להתרוצץ בין הבנקים השונים למשכנתאות ממלאים טופס מקוון, עונים על מספר שאלות, ואין צורך לעמוד בתור בבנקים להגיע לפגישות רבות.
כיום, התהליך החדש והמקוון מאפשר לכם לקחת משכנתא דיגיטלית בנוחות, בתהליך חווייתי, נעים ונוח. בפועל אתם יכולים לקחת משכנתא מכל מקום ובכל זמן, גם במהלך החופשה שלכם באילת או בחו"ל, בזמן העבודה או כאשר אתם יושבים על הספה הנוחה בבית וצופים בטלוויזיה.

העולם הפיננסי עובר לדיגיטל

בעשור האחרון הבנקים ושאר הגופים הפיננסים החלו לעבור לדיגיטל ולהציע מגוון שירותים ופתרונות מקוונים. כפי שציינו בתחילת המדריך, משבר הקורונה האיץ את תהליכי הדיגיטליזציה בכל התחומים, בהם גם התחום הפיננסי. יש לציין כי ענף הפינטק (קיצור של הביטוי טכנולוגיה פיננסית) בישראל הוא בין המובילים בכל העולם, ויש מאות חברות הזנק בתחום זה בארץ.

תעשיית הפינטק משנה את ענף הפיננסים בישראל, ובשנים האחרונות המערכת הפיננסית בארץ מתייעלת, מגבירה את התחרות, מנגישה את השירותים הפיננסיים ללקוחות ומשפרת גם את השקיפות. המערכת הפיננסית אימצה את הטכנולוגיות החדשניות, כאשר חלק לא מבוטל מהן פותח בישראל, וניתן לראות את המעבר של העסקאות הפיננסיות השונות לדיגיטל, לעומת העסקאות הקודמות שחייבו מפגש פנים אל פנים.

הטכנולוגיות הפיננסיות המתקדמות והיעילות נמצאות כיום בשימוש במגוון תחומים, כך לדוגמה ניתן למצוא פתרונות טכנולוגיים בתחומי הביטוח, המסחר, ניהול סיכונים פיננסיים ובשירות מערכת הבנקאות. כמו כן, צצו פלטפורמות חדשניות לסחר אלקטרוני, למתן הלוואות (לרבות הלוואות חברתיות) ולמסחר בשוק ההון.

חברות לייעוץ פיננסי אימצו את הטכנולוגיות הפיננסיות והן החלו להציע ייעוץ פיננסי דיגיטלי המבוסס על פתרונות מתקדמים הכוללים בינה ממלאכותית, אלגוריתמים משוכללים ועוד. גם אנחנו בפריים משכנתאות ופיננסים מציעים ללקוחותינו ייעוץ פיננסי בדיגיטל, ובדיוק כפי שהבנקים החלו להציע משכנתא דיגיטלית, גם אנחנו מנגישים את הנושא ואתם יכולים לקחת משכנתא דיגיטלית בנוחות וללא ביורוקרטיה מתישה ומייגעת, וכמובן שתוכלו לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים.

יתרונות המשכנתא הדיגיטלית

לקיחת משכנתא דיגיטלית מעניקה ללווים יתרונות רבים ומשמעותיים. היתרונות המרכזיים למשכנתא הדיגיטלית הם:

  • שירות מהיר ומונגש המאפשר לכל הלווים לקחת משכנתא מותאמת אישית בתנאים מועדפים.
  • המעבר לדיגיטל מאפשר ללווים לקרוא מידע בנוחות, בזמן הפנוי ומכל מקום, גם באמצעות הטלפון הנייד.
  • ניתן לקבל הצעות למשכנתא נוחה ממגוון רחב של גופים פיננסיים בקליק מהיר.
  • המידע וההצעות של הגופים הפיננסיים, ביניהם גם הבנקים, זורם בקלות ובמהירות, ללא עיכובים מיותרים ובלי לעמוד בתור בבנק.
  • המעבר למשכנתאות דיגיטלית מגביר את התחרות בין הגופים הפיננסיים והרווח כולו שלכם.
  • שקיפות בתהליך לקיחת המשכנתא.
  • אפשר לקבל אישור עקרוני למשכנתא תוך זמן קצר, בלי לצאת מהבית ולבזבז זמן.
  • שירות משכנתא דיגיטלית מונע ביורוקרטיה מתישה וחוסך הרבה מאוד זמן.

ראוי לציין כי ממש בקרוב כל התהליך המקוון ללקיחת משכנתא דיגיטלית יהפוך לשירות מלא ומקיף, מאחר והתכנון הוא לעבור למערכת המתממשקת מול הבנקים למשכנתאות.

המצב בישראל בהשוואה למצב בשאר העולם

ישראל נחשבת למדינה מובילה בפיתוח טכנולוגיות פיננסיות, אך הרגולציה בארץ מכבידה מאוד ומקשה על החברות ליישם את הטכנולוגיות החדשניות והמתקדמות. כאשר בוחנים את המצב בעולם המערבי מגלים כי ההשקעה העולמית בפינטק הולכת וגוברת עם השנים. כך לדוגמה, בשנת 2008 ההשקעה העולמית בטכנולוגיות פיננסיות עמדה על כ-930 מיליון דולר, ובשנת 2015 ההשקעות בתחום זה הגיעו כבר ליותר מ-22 מיליארד דולר.

מדינות האיחוד האירופי השקיעו בשנת 2014 למעלה מ-1.5 מיליארד דולר בחברות המפתחות ומציעות טכנולוגיות פיננסיות, והמגמה ממשיכה בכל העולם המערבי. אגב, גם במזרח אסיה החלו להשקיע מיליארדי דולרים בטכנולוגיות הפיננסיות החדשות, המדינות המובילות בתחום זה באזור אסיה הן הונג קונג, סין, וסינגפור.

פיתוחי הפינטק משנים את כללי המשחק בעולם הפיננסים, החברות המובילות מפתחות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לשיפור השירותים הפיננסיים, בעיקר בתחומי ביטוח ובנקאות. המוסדות הפיננסיים המסורתיים משתמשים בפיתוחים החדשים כדי לשפר ולייעל את השירות, לשפר תהליכים שונים, להוזיל עלויות ולהשיג יתרונות בתחרות בעולם הפיננסי.

משכנתאות דיגיטליות דרך הבנקים בישראל

משכנתא דיגיטלית של בנק מזרחי טפחות
בנק מזרחי טפחות היה מהבנקים הראשונים שהציעו משכנתא דיגיטלי, החל משנת 2018. יש למלא טופס מקוון באתר של הבנק או באפליקציה, ועד שלושה ימי עסקים הבנק מעדכן האם יש אישור עקרוני למשכנתא. הטופס קצר ותוך דקות ספורות מסיימים להשיב על השאלות, יש לספק פרטים אישיים, מידע על הנכס, סכום משכנתא, מטרת ההלוואה ועוד. לאחר קבלת האישור התהליך ממשיך בבנק ויש להגיע לסניף.

משכנתא דיגיטלית של הבנק הבינלאומי
הבנק הבינלאומי מציע ללווים משכנתא דיגיטלית. יש למלא טופס באתר המקוון של הבנק, הטופס כולל פרטים כמו מאפייני הדירה (מחיר, מיקום וכו'), פרטים אישים, פרטים על ההכנסות של הלווים ופרטי התחייבויות קיימות. לאחר מילוי הטופס המקוון מקבלים תוך זמן קצר תשובה אם המשכנתא מאושרת, והמשך התהליך הוא בסניף הבנק.

משכנתא דיגיטלית של בנק ירושלים
בנק ירושלים מאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל משכנתא או הלוואה אונליין, בלי לצאת מהבית. יש לבחור את סוג המשכנתא, להוסיף פרטים אישיים, למלא מידע על הכנסות והתחייבויות, לספק מידע כללי על הדירה, לציין מה סכום המשכנתא המבוקשת ולאיזה תקופה ועוד.
תוך זמן קצר מקבלים תשובה מהבנק, אם הלווים מקבלים אישור עקרוני למשכנתא המשך התהליך מתבצע בבנק. הלוואות אחרות דרך בנק ירושלים ניתן לקחת באופן מקוון לחלוטין, בלי לצאת מהבית.

משכנתא דיגיטלית של בנק לאומי
שירות משכנתא טוטאל דיגיטל מאפשר ללקוחות כל הבנקים להגיש בקשה לאישור עקרוני למשכנתא. יש למלא את הטופס המקוון, הטופס כולל נתונים אישיים, פרטים על הדירה ויש להוסיף סכום, הכנסות, התחייבויות פרטים נוספים. מיד לאחר מילוי הטופס ניתן לקבל מושג על גובה המשכנתא וההחזר החודשי הצפוי.

אם מקבלים אישור עקרוני למשכנתא מבנק לאומי, האישור יישלח במייל והמסמך כולל תמהיל בסיסי עם מסלולי משכנתא שונים. יש להעלות מסמכים לפי דרישה (אפשר גם מהנייד), ולאחר בדיקה יועץ המשכנתאות בונה תמהיל משכנתא מותאם למאפייני ולצורכי הלווים. ההצעה נשלחת במייל והמשך התהליך מתבצע בשיחות טלפון, אפשר גם להגיע פיזית לבנק.

משכנתא דיגיטלית של בנק הפועלים
פועלים למשכנתאות מאפשר ללקוחות כל הבנקים להגיש בקשה לאישור עקרוני למשכנתא. הטופס המקוון מחייב את הלווים לספק מידע ונתונים כמו פרטי הדירה (מחיר ומיקום), פרטים אישיים, פרטי הכנסות מעבודה (או מעסק ומשלח יד) וממקורות נוספים, פירוט התחייבויות קיימות ועוד.

תוך זמן קצר מקבלים תשובה, אם הבנק מאשר את ההלוואה מקבלים ב-SMS או בטלפון אישור עקרוני למשכנתא והמשך התהליך מחייב הגעה לבנק.

משכנתא דיגיטלית של בנק דיסקונט
בנק דיסקונט מאפשר ללקוחות כל הבנקים להגיש טופס מקוון כל מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא. יש למלא טופס מקוון באתר או באפליקציה, הטופס כולל פרטים אישיים של הלווים, הכנסות, התחייבויות קיימות, פרטים על הדירה ועוד. לאחר קבלת אישור עקרוני למשכנתא יש להגיע לפגישה עם יועץ משכנתאות בבנק להמשך התהליך.

Picture of שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

המייסד ומנכ”ל פריים משכנתאות, משנת 2006. אחד החלוצים של ענף ייעוץ המשכנתאות בארץ. בעל BA במנהל עסקים, מרצה בתחום המימון. מעבר לשעות העבודה אוהב לשחק כדורסל וסנובורד.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בודק...