סוגי משכנתאות – במה לבחור ?

איזה מסלול משכנתא כדאי לבחור?

החלטתם לרכוש דירה חדשה ואתם רוצים לקחת משכנתא? אם כן, רגע לפני שאתם פונים לבנק או לכל גורם אחר, שמציע משכנתאות, כדאי שתדעו איזה סוגים של משכנתאות מוצעים כיום:
משכנתא בריבית משתנה, צמודה למדד – משכנתאות מסוג זה הן כאלו המתבססות על ריבית משתנה בהתאם למועדים שנקבעו מראש, וכן כזו שצמודה למדד המחירים לצרכן.

משכנתא בריבית משתנה שצמודה לדולר או ליורו – גם כאן, כמו בסוג הראשון, מדובר במשכנתא בריבית משתנה, אם כי כזו שצמודה לשער הדולר או לשער היורו, כפי שנקבע במועדים ידועים מראש (בדרך כלל פעמיים בשנה).

משכנתא בריבית פריים, שאינה צמודה למדד – משכנתאות אלו כוללות ריבית קבועה, הנקבעת בהתאם לריבית הפריים. הן אינן צמודות למדד ומי שבוחר בהן יכול, במידה וירצה לשנות את המסלול למשכנתא שצמודה למדד ובהתאם למנגנון קבוע, עליו הוחלט מראש.

משכנתא עם החזר גמיש – מי שמעוניין בגמישות רבה יותר, משכנתאות המאפשרות החזר גמיש יכולות להתאים לו. מדובר במסלול מיוחד אותו יכול לוקח המשכנתא לקבוע בהתאם ליכולותיו ולצרכיו האישיים. מסלול זה צמוד למדד.

משכנתא גישור – במקרים בהם מעוניינים במימון לצורך קניית דירה חדשה אולם טרם נמכרה הדירה הישנה, מוצעות משכנתאות גישור, המתאימות במיוחד למטרה זו ומאפשרות למי שרוצה לרכוש את הדירה גם אם אין ברשותו מספיק כסף, שכן עדיין לא מכר את דירתו הקודמת, לעשות זאת בקלות רבה יותר.

משכנתא בהחזר יורד – משכנתא זו היא צמודה למדד, אולם בכל הקשור להחזר החודשי שלה מדובר בהחזר חודשי שהולך ויורד בכל חודש. כלומר, בתחילת התקופה משלמים החזר חודשי גבוה יחסית, וככל שהזמן חולף החזר זה קטן ומאפשר מרווח נשימה גדול יותר.

מסלול בהרכב מנצח – מסלול ייחודי זה מציע, למעשה, שילוב בין כמה מסלולי משכנתאות שונים: משכנתא שצמודה למדד בשילוב עם מסלול על בסיס פריים וכן כזה הצמוד לדולר או לאירו. משכנתא זו מאפשרת ללוקחים אותה "ליהנות מכל העולמות" על ידי שילוב נכון בין המסלולים הקיימים.

חשוב לדעת – רגע לפני שבוחרים את המשכנתא

ישנם סוגים שונים של משכנתאות. לא כל סוג משכנתא מתאים לכל אחד ולא כל סוג אכן משתלם לו. לפני שבוחרים את סוג המשכנתא מומלץ להיעזר ביועצי משכנתאות, המכירים היטב את המסלולים השונים ואת האפשרויות המוצעות בשוק. יועצים אלה יכולים לסייע בבחירתה של המשכנתא המתאימה ובהתאם לתנאי ההחזר שלה, הפירעון ועוד.

אנו בחברת פריים – ייעוץ משכנתאות ופיננסים נשמח להתאים לכם את המסלול המתאים לכם !

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בניית תמהיל ההלוואה היא משימה מורכבת וקשה אשר תקבע מה תהיה עלותה העתידית של המשכנתא ומה יהיו ההחזרים החודשיים העתידיים. הבנקים למשכנתאות מציעים מספר רב של מסלולים בעלי מאפיינים שונים וקשים להשוואה.
התקשרו עכשיו