מחשבון משכנתא

עבור דירה חדשה

שווי הנכס
?
שווי הנכס הוא בדרך כלל המחיר של הנכס, למעט ב"מחיר למשתכן" אשר בו בדרך כלל שווי השוק של הנכס גבוה ממחיר הנכס
הון עצמי
?
סכום הכסף אותו אתם "מביאים מהבית". חשוב לזכור כי, בדירה ראשונה ההון העצמי להיות לפחות 25%, בהחלפת דירה 30% לפחות ובדירה נוספת/להשקעה לפחות 50%
ריבית
?
ריבית ממוצעת שנתית. במידה ואין בידכם ריבית ממוצעת, אנו ממליצים להשתמש בריבית ברירת המחדל של המחשבון
תקופת המשכנתא בשנים
?
תקופת המשכנתא האפשרית היא בין שנה אחת ל-35 שנים
הכנסה נטו
?
סך הכנסות של כל הלווים במשכנתא. ניתן לקחת בחשבון הכנסות כגון: משכורת, פנסיה, שכירות, קיצבה, וכולי. חשוב לזכור כי ההחזר החודשי של המשכנתא לא יעלה על 40% מסך ההכנסה בניכוי סך ההתחייבויות
התחייבויות
?
סך ההתחייבויות של כל הלווים במשכנתא עם יתרה מעל 18 חודשים, למשל: הלוואה לרכב, תשלום מזונות, לימודים, הלוואה לטיול וכולי. חשוב לזכור כי ההחזר החודשי של המשכנתא לא יעלה על 40% מסך ההכנסה בניכוי סך ההתחייבויות
גובה המשכנתא
350000
סה"כ ריבית
350000
עלות כוללת
350000
החזר חודשי
350000

מדריך מחשבון זכאות משכנתא

מהי משכנתא לזכאים ומי יכול לקבל אותה? האם כדאי לקחת משכנתא בתנאי זכאות? איך מקבלים תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון? צוות המומחים של חברת פריים לניהול משכנתאות ופיננסים הכין עבורכם מדריך מקצועי בנושא מחשבון זכאות משכנתא.

מהי משכנתא לזכאים

משרד הבינוי והשיכון מסייע לזכאים שהוציא תעודת זכאות לקבל משכנתא בתנאים אטרקטיביים לרכישת דירה, לבנייה, להרחבת הנכס או לצורך התאמת הדירה לצרכים מיוחדים. הסיוע נקבע לפי שיטת ניקוד, וככל שמקבלים ניקוד מצטבר גבוה יותר כך ניתן לקחת משכנתא בסכום גבוה יותר.
הסיוע באמצעות משכנתא לזכאים ניתן בכפוף לבדיקה קפדנית שהבנק מבצע, למשל ההון העצמי של הלווה ויכולת ההחזר של הזכאי, ובכפוף לבדיקות נוספות העוסקות בבטוחות הנוגעות לנכס עצמו, למשל רישום הדירה בטאבו ובדיקה של שמאי.

מי זכאי להטבה במשכנתא

משכנתא בתנאי זכאות מיועדת רק למי שצבר ניקוד של 599 נקודות ומעלה. באמצעות מחשבון זכאות משכנתא באתר של משרד הבינוי והשיכון תוכלו לבדוק האם אתם זכאים וניתן להעריך את הניקוד למשכנתא.
משכנתא לזכאים מיועדת לאוכלוסיות הבאות:

  • עולים חדשים – עולים חדשים יחידים, משפחות, משפחות עולים שבראשון הורה עצמאי, זוגות ידועים שעלו לישראל עם או בלי ילדים. הניקוד מחושב לפי הוותק של העולים בארץ ומספר הילדים.
  • ותיקים – הסיוע ניתן ליחידים, משפחות וזוגות צעירים חסרי דירה, למשפחות שבראשן הורה עצמאי (חד הוריות) ולזוגות ידועים בציבור העומדים בתנאים.
  • זכאים נוספים – קשישים נזקקים הזקוקים להשתתפות בחזרי המשכנתא, זכאים נכים, תושבי יישובי קו העימות, חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי או אזרחי, תושבים באזורי עדיפות לאומית, זכאים העומדים בדרישות תוכנית 10 פלוס.

מה גובה ההלוואה שניתן לקבל במסגרת זכאות למשכנתא

מדינת ישראל מעוניינת לסייע לתושבים הזכאים לרכוש דירה ראשונה למגורים, לכן הוחלט על משכנתא מסובסדת בתנאים נוחים ואטרקטיביים לזכאים העומדים בקריטריונים שנקבעו. הזכאים יכולים לקחת משכנתא בתנאי זכאות בריבית צמודה של 2%. הניקוד המינימלי לקבל הזכאות הוא 1,000 נקודות והסכום המינימלי הוא 70,000 ש"ח, אך ככל שהניקוד גבוה יותר ניתן לקבל משכנתא גדולה יותר. לכן, כדאי לבדוק באמצעות מחשבון משכנתא מהו הניקוד שלכם, כמה כסף תוכלו לקחת במסגרת משכנתא לזכאים והאם היא כדאית עבורכם בהשוואה למסלולי משכנתא שהבנקים מציעים.
כדאי לדעת כי מסלול משכנתא לזכאים מתאפיין בריבית קבועה וצמודה למדד, יש אפשרות לפרוע את ההלוואה ללא עמלת פרעון מוקדם. ככל שהסכם של המשכנתא לזכאים גבוה יותר כך עמלת הפרעון במסלולים אחרים תהיה נמוכה יותר.

איך מקבלים תעודת זכאות

כדי להוציא תעודת זכאות יש להגיע לסניף הבנק למשכנתאות ולהגיש בקשה מסודרת יחד עם מסמכים נדרשים כמו תעודת זהות כולל ספח, אישור על הריון, אישורי נכות, אישור חובת שירות סדיר, תעודת נישואין או אישור הרשמה לנישואין, תעודת גירושין בהתאם לצורך ועוד.
את הבקשה מגישים באחד מסניפי הבנקים למשכנתאות, יש לשלם אגרה בסך 70 ₪, ופקיד הבנק מאמת את הזהות שלכם ושולח את הבקשה והמסמכים הנדרשים למשרד הבינוי והשיכון להמשך טיפול.
בסיום תהליך ההרשמה מבצעים בדיקות במשרד הבינוי והשיכון והמשרד מנפיק תעודת זכאות ומעביר אותה לבנק למשכנתאות שטיפל בבקשה עבורכם.
חשוב לציין כי חלק מהבנקים מאפשרים להגיש בקשה לתעודת זכאות באופן מקוון.

כמה זמן לוקח להנפיק תעודת זכאות למשכנתא

משרד הבינוי והשיכון מבצע בדיקות נתונים מול מספר גורמים לכן הוא מנפיק את תעודת הזכאות רק לאחר זמן מה מרגע הגשת הבקשה בבנק למשכנתאות. באופן כללי, תהליך הנפקת תעודת זכאות למשכנתא נמשך בין 10 ימים ל-14 ימים.

מה חשוב לדעת על זכאות למשכנתא

  • תעודת זכאות למשכנתא היא בעלת תוקף לשנה אחת.
  • אפשר להגיש בקשה לתעודת זכאות למשכנתא בכל הבנקים למשכנתאות, ולא רק בבנק ממנו לוקחים את ההלוואה.
  • אין עמלת פירעון מוקדם או קנסות כאשר פורעים או ממחזרים את המשכנתא לפני הזמן.
  • יש מקרים בהם המענק יכול לשמש כהון עצמי.
  • הריבית במשכנתא לזכאים בדרך כלל אטרקטיבית בהשוואה לריבית המשכנתא הנהוגה בבנקים.
  • קבלת משכנתא לזכאים מותנית בשעבוד על הדירה, כמו בלקיחת משכנתא רגילה.

צרו קשר עמנו ונשמח לסייע

מומחי פריים עומדים לשירותכם בימים א'-ה', בין השעות 09:00-18:00.

בודק...