משכנתא לשיפוצים

מתכננים לשפץ בקרוב את הבית או הדירה? שיפוץ הבית כרוך בעלויות רבות ועשוי להגיע לעשרות ואפילו למאות אלפי שקלים. כמובן, שאם יש בידכם כסף פנוי ונזיל תוכלו לממן בקלות את עלויות השיפוצים בנכס, אך אם אין לכם את כל הסכום עליכם להחליט כיצד לממן את העבודות ויש לכם שני פתרונות עיקריים – הלוואה לכל מטרה מהבנק שלכם, מבנקים אחרים או מחברות המימון החוץ בנקאי, או משכנתא לשיפוצים.
משכנתא למימון השיפוצים היא הלוואה מהבנק בתנאים יחסית נוחים ומועדפים. אמנם זו הלוואה מעט יקרה יותר בהשוואה לתנאים המוצעים ללוקחי המשכנתא, אך היא עדיפה בהרבה על הלוואה רגילה. היתרון המרכזי של משכנתא לשיפוץ הבית הוא הריבית הזולה בהשוואה לריביות המקובלות בהלוואות הרגילות, ובנוסף ניתן לקחת את המשכנתא לתקופה ארוכה וליהנות מהחזרים חודשיים נמוכים בהתאמה ליכולת ההחזר שלכם. החיסרון העיקרי של מסלול זה הוא הביורוקרטיה המתישה והמרגיזה של הבנקים, והתהליך עד קבלת הכסף ממושך ומורכב יותר ויכול לקחת כשבועיים עד חודש, לפעמים יותר.

תנאים לקבלת משכנתא לטובת שיפוץ

 

תנאי המשכנתא לטובת שיפוצים משתנים בין הבנקים השונים, לכן חשוב לערוך סקר שוק מקיף, לקבל הצעות מכל הבנקים, להשוות את ההצעות ולהתמקח על ריביות ותנאים. באופן כללי תנאי המשכנתא לשיפוץ הם עד 50% מימון מערכות של הנכס אותו משעבדים, כלומר הבית או הדירה שבבעלותכם, פריסת תשלומים לתקופת החזר של 30-4 שנים, שעבוד הנכס כערבון לטובת הבנק, נכס במצב תקין לאחר הערכת שווי על ידי שמאי מוסמך. יש מגוון מסלולים בריבית קבועה או משתנה, והריביות בהלוואה זו גבוהות יותר בהשוואה לריבית שניתן לקבל במשכנתא רגילה, אך הריביות עדיין אטרקטיביות ונמוכות מתנאי ההלוואה לכל מטרה.

מה הסכום המקסימלי למשכנתא המיועדת לשיפוצים?

הבנקים למשכנתאות מציעים משכנתא לשיפוץ בגובה של עד 50% משווי הנכס בשוק החופשי. שווי הדירה או הבית הפרטי שלכם נקבע על ידי שמאי, ואחר התנאים לקבלת המימון הוא זימון שמאי מקצועי להערכת שווי. אם יש משכנתא קיימת על הנכס התנאים משתנים ואחוזי המימון שניתן לקבל לרוב יהיו נמוכים יותר לעומת אחוז המימון כאשר אין משכנתא על הנכס.
מהן הגבלות בנק ישראל התקפות על משכנתאות לשיפוץ?
ההגבלות של בנק ישראל על נוטלי המשכנתאות הרגילות תקפות ברובן גם על מי שלוקח משכנתא לשיפוץ הבית שלו. לכן, אם בכוונתכם לקחת משכנתא לטובת שיפוץ הבית או הדירה עליכם לבנות תמהיל הלוואה הכולל בדרך כלל 3 מסלולים שונים, וכאמור יש מגבלת מימון עד 50% משווי הנכס. ההגבלות הנוספות הן הלוואה לתקופה שלא תעלה על 30 שנים, לפחות שליש מסכום המשכנתא יהיה במסלול של ריבית קבועה, עד שני שליש מהסכום במסלולי ריבית משתנה, ובהזדמנות זו חשוב להזכיר כי בנק ישראל ביטל לאחרונה את המגבלה על מסלול הפריים.
בנוסף, יש לעמוד בהגבלות בנק ישראל הנוגעות ליכולת ההחזר שלכם, לכן עליכם להוכיח את יכולת ההחזר והבנק צריך להשתכנע שאינכם לוקחים סיכונים רבים מידי וכי לא תוכלו לעמוד בנטל התשלומים.

ריבית משכנתא לשיפוץ

 

כאמור, הריביות במסלולי השונים במסגרת משכנתא לשיפוצים הן יקרות יותר בהשוואה לריביות המקובלות במסלולים המשכנתא הרגילה. ראוי לציין כי משכנתא הנלקחת לטובת רכישת דירה או לבניית בית פרטי מוגדרת כמשכנתא למגורים לכן הריביות הן זולות יחסית בהשוואה לריביות היקרות יותר במשכנתא לטובת שיפוץ, לכן אין צורך להיבהל מהריביות המוצעות לכם בבנק ואין טעם להשוותן לריבית שאתם משלמים במשכנתא הרגילה. יחד עם זאת, עליכם לנהוג כצרכנים חכמים, לערוך סקר שוק, להשוות הצעות ולהתמקח על הריביות.

מחזור משכנתא לשיפוץ

 

ניתן למחזר משכנתא לשיפוץ והתהליך דומה למחזור המשכנתא הרגילה. אם קיבלתם סכום כסף גדול כמו ירושה או זכייה בפרס יקר ערך, ואם שיפרתם את מצבכם הכלכלי ואתם מסוגלים לקצר את תקופת ההלוואה ולעמוד בתשלומי החזר גבוהים יותר – כדאי לשקול את מחזור המשכנתא לשיפוץ, אך יש לבצע בדיקות מקדימות כדי לבדוק כדאיות כלכלית לתהליך זה, את הבדיקה מומלץ לבצע על ידי יועצי משכנתא מנוסים, כמובן בחברתנו.

יתרונות משכנתא לשיפוץ

 

כדי לשפץ את הבית או הדירה יש לכם שתי אפשרויות עיקריות – הלוואה לשיפוץ הנכס או משכנתא לשיפוץ. אם עלות השיפוצים יחסית נמוכה ומגיעה לכמה אלפי או עשרות אלפי שקלים, בדרך כלל עד 50,000 ₪, תוכלו לקחת הלוואה רגילה מהבנקים או מחברות למימון חוץ בנקאי, ללא צורך בשעבוד הנכס וללא החתמת ערבים, אך כאשר מתכננים שיפוץ מקיף ויקר יותר כדאי לשקול משכנתא לשיפוץ בגלל הריביות הזולות יותר והאפשרות לפרוס את תשלומי ההחזר לתקופה ארוכה.

משכנתא לכל מטרה כפתרון למשכנתא למטרת שיפוץ הבית

 

המומחים ממליצים לקחת משכנתא לכל מטרה בעזרת חברה מקצועית ומובילה לייעוץ משכנתאות ופיננסים. משכנתא לכל מטרה מיועדת ללווים הזקוקים להלוואה מעל 50,000 ₪, זו חלופה משתלמת להלוואה רגילה מהבנק, וניתן לנצל את המשכנתא לטובת שיפוץ מקיף בנכס. אגב, אפשר לבקש סכום גבוה יותר מהבנק ולנצל את המשכנתא לכל מטרה כדי לרכוש גם רהיטים ומוצרי חשמל חדשים ולהלביש את הבית המשופץ.
אם אתם מתכננים לשפץ את הדירה היכנסו לעמוד משכנתא לכל מטרה באתר שלנו ואנחנו נסייע לכם לקבל את המימון הנדרש לשיפוץ בביתכם.

למה כדאי לקחת משכנתא לשיפוצים רק בעזרת פריים משכנתאות?

 

חברת פריים ניהול משכנתאות ופיננסים הוקמה בשנת 2006 במטרה לספק שירות מקצועי ואובייקטיבי לאנשים הזקוקים למשכנתא ולהלוואות, ולהעניק ייעוץ פיננסי ליחידים ולעסקים. משכנתא לשיפוצים כדאי לקחת דרכנו, בגלל הניסיון הרב, הידע העשיר, ההתמחות המקצועית בתחום המשכנתאות והפיננסים, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך והחיסכון המשמעותי בתשלומי ההחזר לבנק.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

המייסד ומנכ”ל פריים משכנתאות, משנת 2006. אחד החלוצים של ענף ייעוץ המשכנתאות בארץ. בעל BA במנהל עסקים, מרצה בתחום המימון. מעבר לשעות העבודה אוהב לשחק כדורסל וסנובורד.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בודק...