איחוד הלוואות

מה זה איחוד הלוואות? באילו מצבים כדאי לכם לאחד הלוואות? מהם היתרונות של הפעולה וכיצד מבצעים בפועל איחוד הלוואות? המומחים של פריים משכנתאות שופכים אור על הנושא החשוב שיכול לסייע למשקי בית רבים בישראל שנקלעו לקשיים בהחזר ההלוואות והמשכנתא, במיוחד בתקופת הקורונה כאשר רבים מהישראלים יצאו לחל"ת.

אופציית איחוד הלוואות לבעלי משכנתאות

משקי בית רבים בישראל מתקשים לשרוד ללא הלוואות, וכיום הפיתוי לקחת הלוואה נוספת הוא גדול מאחר ובקליק אחד מהיר ניתן לקבל הלוואה מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים, והכסף עובר לחשבון הבנק במהירות. כאשר יש פער תזרימי בין ההכנסות להוצאות של משק הבית – הלוואה נוספת אינה פתרון מומלץ מאחר ולאורך זמן הגירעון גובר, ומשק הבית נכנס לסחרור.

משקי בית רבים אינם מצליחים לעמוד בהחזרי ההלוואות שהם נטלו, והפתרון המומלץ למשקי הבית הוא לאחד הלוואות, כלומר מקבצים את כל החובות בסל אחד, לוקחים הלוואה לכל מטרה תוך משכון הדירה, וכך ניתן לחסוך בהוצאות החודשיות השוטפות באופן מיידי.

ראוי לציין כי אופציית איחוד ההלוואות מתאימה במיוחד לבעלי משכנתאות שנטלו הלוואות נוספות במשך השנים. משקי בית רבים בישראל נוטלים משכנתא מהבנק כדי לרכוש דירת מגורים ובמקביל הם מתחייבים להלוואות שונות ונוספות לצרכים שונים, לדוגמה הלוואה לרכישת רכב חדש או משנתון מתקדם יותר, הלוואה למימון חתונה או אירוע משפחתי אחר, הלוואות למימון טיפול רפואי יקר בארץ או בחו"ל, הלוואות למימון חופשות משפחתיות וכו'.

לקיחת הלוואות שונות, כולל הלוואה לרכישת דירה, עלולה להוביל את משק הבית לבור כלכלי שקשה לצאת ממנו. רבים ממשקי הבית, במיוחד בתקופת הקורונה, נפגעו באופן משמעותי ברמת ההכנסות החודשיות, בדרך כלל בגלל יציאה לחל"ת (חופשה ללא תשלום) של אחד מבני הזוג, פיטורים במקום עבודה, ירידה דרסטית בהכנסות העסק של אחד מבני הזוג וכו'.

יש לציין כי לא מעט ממשקי הבית בישראל ממהרים לקחת עוד ועוד הלוואות בלי לבדוק את תנאי ההחזר וללא התייחסות לגובה ההכנסות ולהוצאות השוטפות הקבועות. כמו כן, יש לווים שאינם בודקים את חוזי ההלוואות שהם לוקחים וכך הם בוחרים הלוואה יקרה ברמת סיכון גבוהה, ובשלב מסוים מגיע הרגע בו הבנק מתחיל ללחוץ על החזר ההלוואות בזמן וסגירת המינוס הגבוה.

באמצעות איחוד הלוואות לבעלי משכנתא מאחדים את כל ההלוואות הקיימות מהבנקים ומגופים חוץ בנקאיים למשכנתא ארוכת טווח. בהתאם לצורך ממחזרים את המשכנתא הקיימת כדי לשפר תנאים ולהשיג ריביות טובות יותר, יש גם אפשרות לפרוס את תשלומי ההחזר לתקופה ארוכה כדי להקל על משק הבית בהחזרים החודשיים.

כדי להמחיש את הנושא הבאנו מקרה של משק בית שהגיע לבור כלכלי ולקשיים עקב לקיחת הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות ללא תכנון פיננסי וללא חשיבה ובדיקה. אנו מציגים בפניכם מקרה אמיתי של לקוח שפנה אלינו וקיבל מאיתנו סיוע מקצועי שאפשר לו להיחלץ מהבור הכלכלי ולחסוך הרבה מאוד כסף.

חשוב לציין כי איננו חושפים את הפרטים האישיים של הלקוחות מפאת חיסיון ושמירה על פרטיות:

קצת דוגמאות לאיחוד הלוואות

הדוגמאות הבאות מבוססות על מקרים של לקוחות להם עזרנו בתקופה האחרונה. השמות שונו לצורך שמירה על פרטיותם, והמספרים עוגלו לשם פישוט הדוגמא.

משפחת ארזי

הכנסה משותפת של משק הבית: 16,000 ₪

לפני ביצוע איחוד הלוואות: משכנתא על סך 550,000 ₪ לתקופה של 20 שנה, החזר חודשי בגובה 3,500 ₪

הלוואות נוספות על סך 300,000 ₪ לבנק לתקופות של עד 5 שנים, החזרים חודשיים בגובה 8,200 ₪

סך ההחזרים החודשיים על המשכנתא והלוואות: 11,700 ₪

לאחר ביצוע מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות:

החזר חודשי על המשכנתא בגובה 2,800 ₪

החזר חודשי בגין איחוד ההלוואות בגובה 2,300 ₪

סך ההחזרים החודשיים: 5,100 ₪

חסכון של 6,600 ₪ בחודש בהוצאות המשפחתיות!

 

משפחת בנימין

הכנסה משותפת של משק הבית: 21,000 ₪

לפני ביצוע איחוד הלוואות:

משכנתא על סך 507,000 ₪ לתקופה של 20 שנה, החזר חודשי בגובה 3,300 ₪

הלוואות נוספות על סך 400,000 ₪ לבנקים, לחברות אשראי והלוואת רכב, לתקופות של עד 5 שנים, החזרים חודשיים בגובה 10,000 ₪

סך ההחזרים החודשיים על המשכנתא והלוואות: 13,300 ₪

לאחר ביצוע מיחזור משכנתא ואיחוד הלוואות:

החזר חודשי על המשכנתא בגובה 3,000 ₪

החזר חודשי בגין איחוד ההלוואות בגובה 2,500 ₪

סך ההחזרים החודשיים: 5,500 ₪

חסכון של 7,800 ₪ בחודש בהוצאות המשפחתיות!

 

חשוב לציין כי לשתי המשפחות היסטוריית אשראי נקיה וללא תשלומים חוזרים של הוראות הקבע של המשכנתאות או של ההלוואות.

בשני המקרים התקשו המשפחות להמשיך ולעמוד בנטל ההחזרים החודשיים הגבוהים. בזכות מיחזור המשכנתא ואיחוד ההלוואות זכו להקלה אשר העמידה את מצבן הכלכלי באור אחר, במיוחד במימים אלה של אי וודאות במישור התעסוקתי והכלכלי.

 


 

אם אתם מהאנשים שחשוב להם לדעת שהם מקבלים את העסקה הטובה ביותר,
אנחנו בדיוק מה שאתם מחפשים.

  • אנחנו חוקרים לעומק את הצרכים שלכם כדי להתאים לכם את מסלול ההלוואה היעיל ביותר עבורכם.
  • אנחנו מכירים כל טריק ופרצה בעולם המשכנתאות הישראלי וננצל אותם לטובתכם.
  • אנחנו נעשה מכרז מחירים בין הבנקים ונרוץ עם העסקה שלכם מסניף לסניף עד שניהיה בטוחים שאי אפשר להשיג ריביות יותר נמוכות.
  • זה יחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים.

תהליך איחוד הלוואות

תהליך איחוד אשראי או איחוד הלוואות מתחיל באפיון צרכים ובבדיקת תנאי ההלוואות הקיימות של משק הבית. את החובות וההלוואות מאחדים למשכנתא ארוכת טווח מהמערכת הבנקאית, כנגד שיעבוד הנכס. ניתן לקבל משכנתא בשיעור של עד 50% מערך הנכס, אך בתקופת הקורונה יש אפשרות לקבל מימון של עד 70%, בכפוף להצהרת הלווה כי החריגה משיעור המימון אינה למטרת רכישת דירה נוספת או קניית דירה להשקעה, והוכחה כי אכן ההלוואה הנוספת הינה לסגירת התחייבויות / הלוואות.

בעזרת היועצים המנוסים של פריים משכנתאות מתאימים את מסלול ההלוואה המתאים ביותר עבורכם, הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מכיר את כל מסלולי המשכנתא ואת כל הפרצות הקיימות כדי לנצל את האפשרויות הקיימות לטובתכם. אנחנו מבצעים מכרז בין הבנקים כדי להשיג משכנתא בריבית נמוכה ואטרקטיבית, כמובן בהתאם ליכולת ההחזר שלכם, ובסיום התהליך של איחוד ההלוואות אתם יכולים לחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, לצמצם ריביות, לפרוס את ההחזרים החודשיים לתקופה ארוכה יותר ועוד.

למעשה, הדירה שלכם משרתת אתכם לא רק למגורים אלא גם כאמצעי להשגת מימון בתנאים מצוינים. לכן, אם יש לכם משכנתא על הדירה ואתם מתקשים לעמוד בהחזר המשכנתא ושאר ההלוואות – יתכן כי איחוד הלוואות הוא הפתרון הנכון והמתאים ביותר עבורכם.

חברת פריים ניהול משכנתאות ופיננסים מתמחה במתן ייעוץ וליווי מקצועי ללקוחות פרטיים הזקוקים למשכנתא. לחברה יש כוח מיקוח משמעותי מול הבנקים המובילים בישראל, הצוות המקצועי מחזיק בידע פיננסי מקיף ומכיר את כל מסלולי ההלוואות ופתרונות המימון. צוות החברה נלחם למענכם כדי להשיג את המשכנתא הטובה והחסכונית ביותר, ובנוסף אנחנו מתמחים באיחוד הלוואות לבעלי משכנתאות ואנו דוגלים במקצועיות, ביושרה, בשקיפות ובשירות אישי.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים