מדריך לקניית בית

פרמטרים חשובים בבחירת מקום מגורים

שוק הנדל"ן מציע לנו כיום מגוון רחב מאד של דירות. חלקן קטנות וקומפקטיות, אחרות גדולות ויוקרתיות. ישנן כאלו המוצעות על ידי קבלנים ואילו אחרות הן יד שנייה. אם אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה וזו הפעם הראשונה שאתם מבצעים צעד שכזה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירה:

מיקום/אזור – החלטתם לרכוש דירה חדשה ואתם מחפשים מסלול משכנתאות משתלם? אם כן, רגע לפני שאתם בוחרים את המשכנתא, חשוב גם שתבחרו נכון את הדירה החדשה שלכם. אחד הפרמטרים שכדאי לבחון לפני שמבצעים את הרכישה הוא מיקום הדירה והאזור שבו היא נמצאת. האם היא נמצאת בסמוך לכביש רועש? האם היא נמצאת קרוב למקומות בילוי תוססים? האם היא ליד בתי ספר וגנים? ובכלל, כיצד נראית הסביבה כולה – מטופחת ומושקעת או שוממת ועזובה?

עלות ושווי הנכס – לא משנה איזה מסלולי משכנתאות מוצעים לכם, חשוב שלא תתפתו לרכוש דירה בעלות גבוהה מדי שאיננה מתאימה לתקציב שלכם. מסלולי משכנתאות שונים אמנם מבטיחים לכם מימון גדול מאד שיכול לעזור לכם לרכוש את בית חלומותיכם, אולם אם אין לכם את הכסף להחזיר את המשכנתא בכל חודש, כדאי שתחפשו דירה זולה יותר. ערכו סקר שוק, בדקו את שווי הנכסים באותו אזור שבו אתם מתעניינים והשוו אותם לדירה עצמה שאותה אתם רוצים לרכוש.

מצבה של הדירה – אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן ומחפשים מסלולי משכנתאות אטרקטיביים, חשוב במקביל גם שתבדקו את מצבה של הדירה וגם אם היא חדשה. הזמינו מהנדס בניין שמבצע "בדק בית" ובודק את כל המערכות השונות הן בבית עצמו והן בבניין. אותו הדבר נכון גם לגבי דירת יד שנייה. חשוב לבחון אותה לעומק, לבדוק את מערכת הביוב, המים וגם החשמל וכן לבדוק את המערכות המשותפות של הבניין, לרבות מצבו של הגג (וגם אם אתם לא מתגוררים בדירה הגבוהה ביותר).

דרכי גישה – חשוב שתהיינה דרכי גישה קלים ונוחים אל הדירה שלכם. אם מדובר בבניין חדש במקום שאיננו מיושב עדיין, כדאי שתבדקו אילו דרכי גישה צפויות להיות בעתיד וודאו שאכן תהיינה כאלו.

מי הם השכנים – הכירו את השכנים החדשים שלכם, או הפוטנציאליים. בקרו בדירה גם בשעות היום וגם בערב, הסתובבו סביב הבית עצמו וגם בקשו מהמוכר של הדירה לקבל מידע לגבי השכנים: באיזה גיל מדובר, האם יש להם ילדים, האם מרבית הדירות בבניין הן דירות מושכרות או דירות שבהן מתגוררים בעלי הדירה עצמה.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים