הלוואות לעסקים

עסקים קטנים ובינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק הישראלי, הם מספקים מקומות עבודה רבים ותורמים ליציבות הכלכלה. למרות החשיבות של העסקים, רבים מהעסקים הקטנים והבינוניים מתקשים לקבל אשראי מהבנקים. גם יזמים המעוניינים להקים עסק חדש מתמודדים עם מצוקת אשראי קשה, ובלי הלוואות הם אינם מסוגלים להגשים את החלום.
בעלי עסקים קיימים הסובלים ממצוקת אשראי קשה זקוקים להלוואות כדי להשקיע בעסק שלהם ולמנף את ההצלחה, לגדול ולהיכנס לשווקים נוספים, לצלוח תקופות של פערים בתזרים המזומנים, לנצל הזדמנויות עסקיות, לרכוש מלאי או ציוד, לשלם בזמן לספקים ועוד. ללא הלוואות לעסקים, היזמים ובעלי העסקים הקטנים, הבינוניים והגדולים, היו נאלצים לוותר על הרחבת העסק והשקעה בו, רבים לא היו מצליחים להקים עסקים חדשים, ולא מעט עסקים היו נסגרים בגלל בעיות הון חוזר ומצוקת אשראי.

הלוואות לעסקים גדולים וקטנים

הלוואה לעסק היא לא מותרות אלא צורך אמיתי, ורוב העסקים חיים מהלוואה אחת לאחרת כדי לצמוח ולתפקד. כמעט כל עסק מגיע לשלב בו הוא חייב לקחת הלוואה בתנאים נוחים כדי להתמודד עם משבר פיננסי, בעיות של מימון הון חוזר וכו'. ההלוואות המיועדות לעסקים גדולים וקטנים בכל התחומים, הן למעשה צינור חמצן לעסק, וכיום ניתן לגייס אשראי בתנאים יחסית אטרקטיביים, כל עוד נעזרים במומחים.
יש לציין כי עסקים בכל התחומים, גם עסקים גדולים המגלגלים מאות מיליונים, זקוקים להלוואות כדי לצלוח משברים, להרחיב פעילות, להקים עסקים נוספים, לעמוד בכל ההתחייבויות, לשלם בזמן לספקים, לעובדים ולרשויות השונות, לשלם שכר דירה, לרכוש מלאי חדש ועוד.
אגב, אחת האפשרויות האטרקטיביות להלוואה לעסקים בכל התחומים היא באמצעות קרנות מימון בערבות המדינה, יש גם קרנות מימון פילנתרופיות, חלקן מנוהלות על ידי הסוכנות היהודית.

איפה ניתן לקבל הלוואות לעסקים

עסקים בכל התחומים יכולים לקבל הלוואות מגופים פיננסיים שונים כמו בנקים, חברות אשראי, קרנות מימון בערבות המדינה, קרנות מימון פילנתרופיות, קרנות מימון של בנקים, בתי השקעות וחברות מימון חוץ בנקאי בעלות היתר למתן הלוואות מטעם משרד האוצר.
לעסק חדש ולעסקים קטנים ובינוניים כדאי לבחון את האפשרות לקבלת הלוואות מהקרן לעסקים קטנים בינוניים בערבות המדינה. הקרן מציעה הלוואות נוחות בריבית אטרקטיבית לתקופה של חמש שנים או יותר, עם אפשרות לגרייס לחצי שנה. חשוב להדגיש כי הלוואות חוץ בנקאיות יכולות להתאים לרוב העסקים, ניתן לקבל הלוואות בריבית אטרקטיבית ובהתאמה מדויקת לצרכי העסק ויכולת ההחזר שלו.

סוגי הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה

מדינת ישראל הקימה את קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה כדי להקל על מצוקת האשראי הקשה.

הקרן בערבות המדינה מציעה שלושה מסלולי הלוואה עיקריים לעסקים קטנים ובינוניים:

  • מסלול עסקים בהקמה – הלוואה נוחה עד 500,000 ₪ ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש.
  • מסלול השקעות – ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור הכנסות שנתי של עד 100 מיליון ₪, ההלוואה מיועדת להשקעה בעסק הקיים לצרכים שונים כמו רכישת מלאי, מימון מעבר למבנה חדש, רכישת ציוד ומכונות ועוד.
  • מסלול הון חוזר – אחד מהמסלולים האטרקטיביים ביותר לעסקים קטנים ובינוניים, ההלוואה מיועדת לעסקים המתמודדים עם פערי אשראי ובעיות הון חוזר.

יש מקרים שבהם היועצים שלנו ימליצו לבעל העסק לקחת הלוואות חוץ בנקאיות. יש מגוון פתרונות מימון ואשראי דרך גופים פיננסיים חוץ בנקאיים וכדאי לבדוק ולהשוות תנאים כדי לקבל החלטה פיננסית שקולה ואחראית.

מעוניינים להשקיע או לרכוש נכס מסחרי וצריכים אפשרויות מימון? היכנסו לפרטים נוספים לעמוד משכנתא לנכס מסחרי

גובה ההלוואות מהקרן לעסקים בערבות המדינה

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מציעה את סכומי ההלוואות הבאים:

  • במסלול עסקים בהקמה ניתן לקבל עד 500,000 ₪ לתקופה של חמש שנים, יש אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר בחצי שנה, והיזם נדרש להעמיד ביטחונות בגובה 10% עד לסכום הלוואה של 300,000 ₪, ומעבר לסכום זה עליו להעמיד ביטחונות בגובה 25%.
  • במסלול השקעות עסקים בעלי מחזור הכנסות שנתי עד 6.25 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה עד לסכום של 500,000 ₪, ועסקים עם מחזור הכנסות מעל 6.25 מיליון ש"ח יכולים לקבל הלוואה בגובה עד 8% מהמחזור השנתי בשנה הקודמת לבקשה. העסקים נדרשים להעמיד ביטחונות של עד 25% מסכום ההלוואה.
  • במסלול הון חוזר העסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ יכולים לקבם הלוואה בסכום של עד 500,000 ₪, ועסקים עם מחזור שנתי מעל 6.25 מיליון ש"ח יכולים לקבל הלוואה בגובה עד 8% מהמחזור השנתי.

האם כל אחד יכול לקבל אישור להלוואה לעסק שלו

כדי לקבל הלוואה לעסק יש לעמוד בתנאי הסף שנקבעים על ידי הגופים הפיננסיים השונים. בעזרת מומחים להלוואות רוב בעלי העסקים יכולים לקבל הלוואה נוחה ומותאמת אישית. לכן, גם אם הבנק מסרב לתת לעסק הלוואה יש פתרונות מימון ואשראי נוספים עליהם תוכלו לקבל מידע מהיועצים המנוסים של פריים משכנתאות ופיננסים.

היתרון הגדול שלנו

מומלץ לקחת הלוואות בעזרת היועצים המנוסים של פריים משכנתאות ופיננסים בגלל הידע הרב, הניסיון העשיר, ההכרות המעמיקה עם מערכת הבנקאות והגופים הפיננסיים השונים, השירות המצוין והפתרונות היצירתיים. צוות החברה מונה יועצים בכירים שעבדו במשך שנים רבות במערכת הבנקאות, וברשותם ידע רב, הכרות עם כל מסלולי ההלוואה והכרות אישית עם בכירים במערכת.

תהליך לקיחת הלוואות לעסקים באמצעות פריים משכנתאות ופיננסים

בעזרת היועצים המנוסים של פריים משכנתאות ופיננסים משפרים באופן משמעותי את הסיכוי לקבל הלוואה מקרנות בערבות המדינה, הלוואות מהבנקים או הלוואות חוץ בנקאיות. לאחר אפיון צרכים ותכנון פיננסי, היועצים שלנו עורכים מכרז, בודקים ומשווים את תנאי ההלוואות ומסייעים לכם לקבל החלטה נכונה ומשתלמת.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

המייסד ומנכ”ל פריים משכנתאות, משנת 2006. אחד החלוצים של ענף ייעוץ המשכנתאות בארץ. בעל BA במנהל עסקים, מרצה בתחום המימון. מעבר לשעות העבודה אוהב לשחק כדורסל וסנובורד.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בודק...