שאלות ותשובות בתחום ייעוץ המשכנתאות

מתי לפנות ליועץ משכנתאות ? כמה זמן לפני המשכנתא?

אם החלטת לעשות עסקת רכישה, גם אם עדיין אין נכס ספציפי על הפרק, עלייך לפנות ליועץ משכנתאות פרטי אשר יבחן את היכולת הפיננסית שלך, יחשב עבורך את הוצאות העסקה ויבנה את מתווה העסקה, יערוך סימולציות להחזרים חודשיים ויתן לך את המידע הדרוש לגבי גופי המימון הרלוונטיים לעסקה שלך. מומלץ כי הפניה ליועץ תעשה בשלב מוקדם כיוון שהיא יכולה להשפיע באופן ניכר על העסקה; במקרים רבים זוגות לא יודעים מהו סכום הרכישה המקסימלי עבורם ובמקרים אחרים רוכשים לא מודעים לכלל אפשרויות המימון הקיימות- פגישה עם יועץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי מאפשרת בחינה אמיתית ומלאה של העסקה העומדת על הפרק ומציגה תמונה מלאה של אפשרויות המימון.

למה כדאי לפנות ליועץ פרטי?

תחום המשכנתאות בישראל הינו מורכב ותחרותי ונראה כי הוא מסתעף ומסתבך כל הזמן; הבנקים מציעים עוד ועוד מסלולים שונים, פערי הריביות בין גופי המימון גדולים והרגולציה משתנה באופן תדיר. כאשר לקוח פרטי פונה לבנק בבקשה למשכנתא ואינו נעזר ביועץ פרטי מטעמו, נוצר מצד פרדוקסלי בו אותו לקוח מסתמך על הבנק המלווה שגם ייעץ . הרי אין זה הגיוני שהגוף המלווה יהיה גם זה שמייעץ- ניגוד האינטרסים בין הלקוח והבנק פוגע במקרה זה רק בלקוח. כך נוצרים מצבים של משכנתאות במסלולים יקרים, של החזרים חודשיים עולים ושל קנסות יציאה גדולים. יועץ משכנתאות חייב להיות מזוהה עם הלקוח ורק איתו, עליו לוודא כי תמהיל ההלוואה הוא האופטימלי עבור אותו לקוח וכי הוא מקבל את התנאים הטובים ביותר.

כמה ניתן לחסוך?

יועץ משכנתאות טוב חוסך ללקוחותיו עשרות אלפי שקלים מעלות הללוואה עתידית. חסכון זה נובע מכמה מקורות; בניית תמהיל הלוואה אופטימלי, מיצוי משא ומתן מול הבנקים והשגת ריביות מינימום, ניהול סיכונים ארוך טווח ותכנון נכון של מתווה העסקה. ברוב המקרים יהווה החסכון המצטבר יותר מ 10% מסכום ההלוואה.

האם אני יכול לקבל ריבית זהה? או אולי עדיפה על מה שהיועץ משיג לי?

יועץ משכנתאות טוב, הוא כזה העובד מול כל גופי המימון הקיימים וחברה לייעוץ משכנתאות טובה היא כזו המעבירה עשרות תיקים בחודש לבנקים השונים. מקורה של היכולת של יועץ משכנתאות פרטי להשיג ריבית טובה יותר מאדם פרטי הוא, ראשית, בידע המקצועי ושנית, בכוח הקניה. פעמים רבות לקוחות פרטיים מנהלים משא ומתן עם הבנקים למשכנתאות ואף מצליחים להפחית את הריבית אך הם אינם מודעים לעלות האמיתית של ההלוואה הנובעת מהחשיפה למדד, שינויי הריבית העתידיים במסלולים השונים, אחוזי הנגיסה בקרן, פערי העוגנים בין הבנקים ועוד מגוון מרכיבים פיננסים. על כן,  המשא ומתן אינו יעיל ואינו מוביל לתוצאה הטובה ביותר. יועץ המשכנתאות הפרטי ידע היכן לרכז את מאמצי המשא ומתן ואף לתת ביטוי פיננסי אמיתי לכל הפחתה בריבית. בנוסף, כוח הקניה של חברת ייעוץ ותיקה מאפשרת מקסום ומיצוי טוב יותר של המשא ומתן בין גופי המימון השונים.

למה כדאי לבחור בפריים?

פריים ניהול משכנתאות ופיננסים הוקמה ב 2006 ומאז פועלת בשוק המשכנתאות בישראל כחברה מובילה בעלת מוניטין חיובי הן בקרב הלקוחות הפרטיים והן בקרב גופי המימון השונים. לקוחות םריים מקבלים פיתרון מימוני מקיף לעסקה שלהם המכיל התייחסות הן למתווה העסקה, הן להתנהלות התזרימית והן לעלות ארוכת הטווח של המשכנתא. פריים פיתחה שיטת עבודה מתודית ויעילה אשר מקדמת תהליך מסודר ומונעת קשיים תזרימיים ועיכובים בירוקרטיים. בנוסף צוות פריים מלווה ומייעץ ללקוחותיו גם לאחר קבלת ההלוואה ועוקב אחר המשכנתא של הלקוחות.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים