ניקיון פסח גם למשכנתא שלך

כדאיות מיחזור הלוואת המשכנתא

לקראת חג פסח משפחות רבות ינקו יסדרו ויפטרו מהרבה ציוד מיותר ולקראת החג ירגישו תחושת הקלה הנובעת מהסדר הניקיון הכללים בביתם. חשבנו שתקופה זו יכולה להיות גם הזדמנות לנקות ולסדר את ההתחייבויות הפיננסיות שלכם ואולי להיפטר ממטענים מיותרים…

דיברנו כבר על כך שהריביות נמצאות בשפל היסטורי ושההזדמנות למחזר ולחסוך קיימת ושכדאי לנצלה. לקראת חג הפסח רצינו לחח ולהוסיף שהמשכנתא ושאר ההתחייבויות הפיננסיות של משק הבית שלכם הם מקור לךהפסד או חסכון משמעותיים ושבדומה לשאר תחומי החיים גם אותם צריך לנהל ולסדר מידי פעם.

מקורה של הכדאיות למחזר את ההלוואה הוא בפערי הריביות; ככל שהריביות החדשות יהיו טובות יותר (נמוכות יותר) כך החיסכון יהיה משמעותי יותר. לכן, פעמים רבות כאשר פונים לבנק שהעניק את המשכנתא המקורית, אותו בנק שנהנה מריבית גבוהה שמשולמת לו בכל חודש, ברור כי לא תתקבל הצעת הריבית הטובה ביותר.

לבנק שבו מנוהלת המשכנתא שלך אין אנטרס אמיתי למחזר לך את ההלוואה ולכן הצעת הריבית שתתקבל מהבנקאי/ת תהיה בינונית, וכמובן שלא תוצע לך הריבית המינימאלית שניתן לקבל בסביבת הריביות הנוכחית.
תפקידו של יועץ המשכנתאות הפרטי שלכם, בין השאר, יהיה לתמרץ את הבנק שבו מנוהלת המשכנתא שלך ולהציע לך ריביות נמוכות ותחרותיות. בחלק מן המקרים המיחזור יעשה באותו בנק ובחלקם לא תהיה מניעה והמיחזור ייעשה בבנק אחר (תסולק ההלוואה המקורית ותילקח הלוואה חדשה בבנק אחר) וזאת כדי להגיע להצעת הריביות הטובה ביותר.

נקודה נוספת שחשוב לבחון היא תמהיל ההלוואה, הבנקים למשכנתאות מציעים מסלולים חדשים כל הזמן וגם ההנחיות של בנק ישראל לגבי מבנה ההלוואה מתעדכנות בתדירות די גבוהה. עובדה זו מחייבת בחינה מקצועית של האפשרויות לבניית תמהיל הלוואה בהתאם לצרכים הפיננסים של משק הבית; יכולת החזר, אפשרויות סילוק כספים בעתיד, חשיפה לקנסות יציאה וכו'.

חשוב להבין כי גם בבחינת התמהיל ותכנון ההלוואה אין זה הגיוני שהגוף המלווה יהיה גם הגוף המייעץ. יועץ המשכנתאות שלך חייב להיות מזוהה איתך. עליו להבין את הצרכים הפיננסיים המיוחדים שלך ושל משפחתך ולהתאים לך את הפיתרון המימוני האופטימאלי מבין שלל האפשרויות הקיימות בין גופי המימון השונים.

לסיכום, חשוב מאוד לבדוק פעם בשנה את הכדאיות למיחזור הלוואת המשכנתא ובמיוחד בתקופה בה הרביות כל כך נמוכות. אם כבר בדקת בבנק ונאמר לך שאין כדאיות  למיחזור ההלוואה שלך, אל תעצרו שם. עליך לקבל חוות דעת אובייקטיבית שבודקת את האפשרות לחסוך על ידי מיקסום המשא ומתן והשגת ריביות מינימאליות בתמהיל הלוואה העונה על  צרכים הנוכחיים של משק הבית שלך. חוות דעת כזאת ניתן לקבל רק מיועץ משכנתאות פרטי המזוהה עם האינטרסים שלך. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בודק...