הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה הינה הלוואה שהבנק נותן ללקוח פרטי. הלוואות אלו מחולקות לשניים:

הלוואה כנגד נכס

במקרה זה ההלוואה היא כנגד שיעבוד נכס קיים. הלוואה זו היא בעצם משכנתא שלא לצורך קניית דירה.

נכס יכול להוות מקור מימון לצרכים שונים כגון: שיפוץ, החזר הלוואות וכיסוי מינוס, עזרה לבן משפחה ועוד.

הרגולציה הנוכחית מאפשרת לקבל הלוואת משכנתא של עד 50% מימון על הנכס הקיים, בין אם ישנה משכנתא על הנכס ובין אם לא. במידה ויש משכנתא על הנכס ניתן להגדיל את אחוזי המימון שהבנק נותן עד ל 50%. הלוואה זו תוגדר ברוב המקרים כ "הלוואה לכל מטרה" ותתומחר בריבית מעט יקרה יותר ממשכנתא רגילה אך עדיין בריבית עדיפה על פני ריביות של הלוואות מסחריות שאינן כנגד נכס.

הלוואות לכל מטרה במסגרת המשכנתא הן כלי זמין ופשוט יחסית אך כדי שיהיו גם כלכליות ויעילות עליהן להילקח רק לאחר בחינה מקצועית של כלל הפתרונות האפשריים, ליבון צרכים מעמיק, ניהול סיכונים ובניית תמהיל תוך התחשבות בשינויי ריבית ומדד עתידיים.

ראוי לציין כי תמחורן של הלוואות לכל מטרה הוא מורכב יותר מהלוואות משכנתא רגילות שכן פערי הריביות בין הבנקים במקרה של הלוואות לכל מטרה יכולים להגיע ליותר מ5% ועל כן חשוב מאוד לבנות את הבקשה להלוואה ולהציגה באופן האופטימלי מול כל גוף מימון וגם למצות את המשא ומתן מול גופי המימון השונים.

הלוואה שלא כנגד נכס

הלוואה זו נקראת גם הלוואת סולו. הלוואות אלו ניתנת ללא משכון של נכס ובהן מסתמך הבנק על יכולת ההחזר והיסטוריית האשראי של הלקוח בלבד.

הלוואות אלו ניתנות לעיתים בבנק שונה מהבנק בו מתנהל חשבון העו"ש, לעיתים אף בתמורה להעברת פעילות אל הבנק המלווה. הלוואות אלו קשות יותר להשגה ונדרשת מיומנות גבוהה בדרך הצגת הלקוח לבנק ומשא ומתן קשוח מול הבנקים השונים על מנת להשיגם. פריים מתגאה ביכולתה לחבר בין הלקוח לבנק בצורה המועילה לכל הצדדים.

לאחר מעל 10 שנים של ניסיון בפעילות מול הבנקים, הגיעה פריים למעמד כזה בו הבנקים מחזרים לפתחה במטרה לקבל לקוחות. מעמד זה מקנה לפריים את היכולת להשיג תנאים משופרים מהבנקים ללקוחותיה שאף גוף בישראל, פרטי או עסקי לא יכול להשתוות אליהם.

בפעילותה יוצרת  פריים שינוי מהותי ביחסי הכוחות שבין הבנקים והצרכנים – שינוי אשר מעניק ערך מוסף אמיתי ללקוחותינו. פריים עורכת מכרזים בין הבנקים וגופי המימון השונים כדי להשיג את התנאים הטובים ביותר ללקוחותיה.