גם לך אמרו בבנק שלא כדאי לך למחזר?

סביבת הריביות הנמוכה מייצרת הזדמנות למחזר משכנתאות שנלקחו לפני מספר שנים בריביות גבוהות מאלה שקיימות היום ולחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים על ידי שיפר התנאים. עם זאת, פעמים רבות אנו פוגשים לקוחות לאחר שהיו כבר בבנק שהעניק להם את המשכנתא המקורית ונאמר להם בפגישה עם הבנקאי/ת שאין להם כדאיות למיחזור ההלוואה וזאת על אף שבמקרים רבים לאותם לקוחות  כן תהיה כדאיות משמעותית למיחזור ההלוואה, כדאיות שתתבטא בחיסכון כספי, קיצור תקופת ההלוואה והקטנת ההחזר החודשי.

אז מהו מקורו של הפער?  איך יתכן שעבור אותם לקוחות יינתנו שתי חוות דעת כל כך שונות..?

ובכן, העובדה הראשונה שיש להבין היא שמקורה של הכדאיות למחזר את ההלוואה הוא בפערי הריביות; ככל שהריביות החדשות יהיו טובות יותר (נמוכות יותר) כך החיסכון יהיה משמעותי יותר.  לכן, כאשר אתם פונים לבנק שהעניק לכם את המשכנתא המקורית, הבנק שנהנה מריבית גבוהה שאתם משלמים כל חודש, ברור כי לא תקבלו את הצעת הריבית הטובה ביותר.

לבנק שבו מנוהלת המשכנתא שלכם אין אנטרס אמיתי למחזר לכם את ההלוואה ולכן הצעת הריבית שתקבלו מהבנקאי/ת תהיה בינונית, וכמובן שלא תוצע לכם הריבית המינימאלית שניתן לקבל בסביבת הריביות הנוכחית.

תפקידו של יועץ המשכנתאות הפרטי שלכם, בין השאר, יהיה לתמרץ את הבנק שבו מנוהלת המשכנתא שלכם ולהציע לכם ריביות נמוכות ותחרותיות. בחלק מן המקרים המיחזור יעשה באותו בנק ובחלקם לא תהיה מניעה והמיחזור ייעשה בבנק אחר (תסולק ההלוואה המקורית ותילקח הלוואה חדשה בבנק אחר) וזאת כדי להגיע להצעת הריביות הטובה ביותר.

לסיכום, חשוב מאוד לבדוק פעם בשנה את הכדאיות למיחזור הלוואת המשכנתא ובמיוחד בתקופה בה הרביות כל כך נמוכות. אם כבר בדקתם בבנק ונאמר לכם שאין כדאיות  למיחזור ההלוואה שלכם, אל תעצרו שם. עליכם לקבל חוות דעת אובייקטיבית שבודקת את האפשרות לחסוך על ידי מיקסום המשא ומתן והשגת ריביות מינימאליות. חוות דעת כזאת תוכלו לקבל רק מיועץ משכנתאות פרטי המזוהה עם האינטרסים שלכם ורק שלכם.

לבדיקת כדאיות למשכנתא שלכם או של הקרובים אליכם, ללא עלות צרו עמנו קשר

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

שחר כרמון מנכ"ל פריים משכנתאות

מייסד ומנכ"ל פריים משנת 2006. מחלוצי ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל.
נראה לנו שהשתכנעתם

קראנו, הבנו, רוצים להתחיל בתהליך
לחצו על המוצר הרצוי

מאמרים נוספים
בודק...